AAT Makina San. ve Tic. A.Ş.
 
AAT Makina

Beyaz eşya imalatı

Nordson, beyaz eşya endüstrisinde kullanılan sıcak tutkal, contalama veya bağlama uygulamaları için farklı çeşitlerde dağıtım sistemeleri sunar. En çok bilinen uygulamalar; halka contalama, başlık keçe contalama ve  bağlama, HVAC(iklimlendirme sistemleri) izolasyon bağlamadır.

  • Doğru ve kesin ölçümleme ile ürün kalitesini geliştirir.
  • Ebatlanmış conta, köpüklü bant conta ve diğer materyallerde manual uygulamayı elimine ederek verimliliği arttırır.
  • Kullanılan yapıştırıcının açık zamanı ve hacmini arttırarak, malzeme miktarını ve maliyetlerini azaltır.

Contalama ve Bağlama

Nordson sistemleri, köpürtülmüş veya katı termoplastik malzemeyi aralıklara, boşluklara, köşelere veya uygulama kabin elemanlarına aplike eder. FoamMix® ve FoamMelt® sistemler keçe ve contalama işlemlerinde daha iyi kapsam ve doğruluk sağlamak için otomatik köpükleme yaparlar.
Blue SerisiTM  makinalar ise katı halde ki sıcak tutkalı, köşeleri kapamak ve sistem elemanlarını, köpük pedleri veya izolasyon malzemelerini bağlamak için, dağıtır.

HVAC (iklimlendirme sistemi) izolasyon birleştirme

Eritici tanklar, otomatik tabanca ve el tabancaları spray kabinlere ihtiyaç duyulmaksızın solventsiz sıcak tutkalı HVAC metal panellere spray atım şeklinde uygular.

Halka contalama

FoamMix dağıtım sistemi; yerinde köpüren contayı, sızdırmaya karşı geçici conta oluşturan halka boşluklarına otomatik olarak uygular.